Tesařské práce - Střechy Marián Polka Krnov

Mapa stránekTisk stránky


  TESAŘSKÉ PRÁCE ...Tesařské práce provádí tesař. Pod toto původní řemeslo patří veškeré hrubé dřevěné konstrukce používané v pozemním stavitelství. Čistě opracované konstrukce pak spadají pod obor truhlář. Tesař tedy provádí hrubší práce a do těchto prací mimo jiné patří: ploty, vrata, dřevěné lešení, krovy, srubové a roubené stěny, stěny sendvičové a prkenné, stropy, hrubé podlahy, rošty, lávky, mostky, dřevěné jezy, bednění apod.
 


Provádíme:
 

 • Krovy všech složitostí a to zejména vázané konstrukce včetně zvláštních úprav – hoblování, tesání, pískování či opalování. Provádíme krovy z lepených, styčníkových a sbíjených vazníků. Dále zajišťujeme nadstandardní služby dle přání objednatele – statické výpočty, vypracování výkresové dokumentace dřevěných konstrukcí, opravy a dopracování výkresů dřevěných konstrukcí.

  - Rodinné domy
  - Bytové domy
  - Průmyslové stavby
  - Bazény
  - Občanská a firemní výstavba
   
 • Rekonstrukce a opravy krovů, nástavby a přístavby na rodinné a bytové domy provádíme v nejvyšší kvalitě za použití klasických tesařských spojů.
   
 • Památkově chráněné krovy vyžadují vždy individuální přístup a úzkou spolupráci s památkáři jak na úrovni projektu, tak při vlastní realizaci. V této oblasti je nutné nejen krovy renovovat, ale i umět vyrobit přesnou repliku u takových konstrukcí, které již nelze zachránit.
   
 • Sbíjené vazníky jsou další možnou nosnou konstrukcí střechy – dnes je možné používat vazníky jak klasicky sbíjené z prken, tak i vazníky styčníkové - provedené z fošen.
   
 • Stavební tesařství – bednění základových pasů, věnců a schodišť, pažení, ramenáty, vytyčovací lavičky, dřevěné lešení a vypodporování, pravítka a omítníky, dřevěné trámové stropy, schodiště
   
 • Lepené vazníky a střešní konstrukce - provádíme také krovy a viditelné dřevěné konstrukce z lepených svorníků. Tyto se uplatní zejména u moderních rodinných domů, sportovních staveb a firemních objektů. Pro viditelné konstrukce se používají zejména masivní hoblované konstrukční hranoly KVH a vrstveně lepené hoblované konstrukční hranoly BSH. Dále jsme schopni zajistit montáž a výrobu atypických lepených nosníků o velkých rozměrech a různých rádiusech - jedná se o zakázkovou výrobu na objednávku.
   
 • Zahradní architektura - altány, pískoviště, pergoly, ploty, terasy a venkovní posezení, včelíny, lavičky, přístřešky na popelnice apod.
   
 • Podlahy – provádíme podlahy dřevěné palubkové, parkety a vlysy, dřevotřískové podlahy a „plovoucí“ laminátové a dřevěné dýhované podlahy.
   
 • Obklady říms a fasád, obklady říms střech z palubek, desek Cetris, případně plastové palubky a sádrokartonové obklady - v dnešní době se trh rozrostl o nové materiály, můžeme také využívat různých profilů fasádních obkladových palubek, kazet apod.
   
 • Chemická ochrana krovů - povrchová impregnace dřeva proti dřevokaznému hmyzu, dřevokazným houbám a plísním např. Lignofix a případné zajištění mykologického průzkumu
   
 • Protipožární nátěry – používají se pouze u staveb, kde je to vyžadováno projektem. Tyto nátěry vytvářejí při hoření izolující pěnovou vrstvu, která působí proti ohni a sálání tepla
   
 • Povrchové úpravy – nátěry viditelných konstrukcí v interiéru i exteriéru – využíváme jak lazurovacích laků tak i krycích barev na dřevo od osvědčených výrobců – Herbol, Osmo, Xyladecor, Remmers apod. Podlahy brousíme a natíráme podlahovým lakem – např. OSMO, Herbol, Bondex

Seznam vybraných staveb včetně fotogalerie
Tesařské práceFotogalerie

Copyright www.strechymarianpolka.cz 2012 - 2018
UŽIVATELSKÁ SEKCE
Jméno
Heslo
 

 
tel.: +420 608 132 218
e-mail: info@strechymarianpolka.cz